Jak importovat kontakty?

Import kontaktů je jednoduchý. V prvé řadě si založíte seznam příjemců, do kterého kontakty nahrajete.

Seznamu příjemců

Vytvořit první seznam příjemců

Přejdete do části „Seznamy příjemců“. Jste-li v Boldem noví váš účet ještě nebude obsahovat žádné seznamy příjemců. V tomto případě klikněte na „Začněte budovat svoji databázi“ a vyberete „Vytvořit seznam příjemců“.

Vytvořte první seznam příjemců v aplikaci Boldem

Otevře se vám tabulka, kde je potřeba doplnit název vašeho seznamu. Vámi založený seznam může sloužit čistě pro testování. Pokud volbu nezaškrtnete, seznam neuvidíte v nabídce pro testování a bude sloužit čistě pro ostré rozesílky. Seznam můžete doplnit i krátkým popisem. Ten je čistě pro vás, abyste se napříč seznamy příjemců lépe orientovali.

Import příjemců začíná vytvořením seznamu příjemců.

Vytvořit dodatečný seznam příjemců

Postupujete stejně, jako při zakládání prvního seznamu příjemců. Jediný rozdíl spočívá v rozložení stránky. Pro založení dodatečného seznamu klikněte v pravém horním rohu na filtr „Seznamy příjemců“. Zde vyberte „Vytvořit seznam příjemců“.

Import příjemců začíná vytvořením seznamu příjemců.

Hromadný import příjemců

Příjemce můžete nahrát ze souboru (XLSX, XLS, CSV, TXT) nebo z textu.

Import ze souboru

Pokud chcete importovat ze souboru, klikněte na filtr s názvem „Přidat příjemce“ a vyberte „Importovat příjemce hromadně“. V následujícím korku nahrajete váš soubor.

Import ze souboru.

V Dalším kroku určíte, co se s kontakty má stát. Pokud je váš seznam příjemců zcela prázdný, stačí, když zvolíte pouze seznam příjemců, do kterého se kontakty mají nahrát.

Vyberte cílový seznam příjemců.

Jestli má váš soubor nadepsané sloupce, jako například Jméno, Příjmení, Pohlaví aj, zaškrtněte „Obsahuje hlavičky sloupců“. Názvy se automaticky synchronizují. Pokud se v nabídce nenachází uživatelský sloupec, který máte vydefinovaný ve vašem souboru, můžete si jej vytvořit v tomto kroku kliknutím na tlačítko „Vytvořit uživatelský sloupec“. Po jeho vytvoření se vám objeví ve filtru.

Nastavení uživatelských sloupců.

Jakmile máte názvy polí přiřazené k jednotlivým sloupcům, nic vám nebrání v cestě a můžete spustit import.

Import z textu

Pro import kontaktů z textu postupujete obdobně, jako u importu ze souboru. Kliknete na filtr s názvem „Přidat příjemce“ a vyberete „Importovat příjemce hromadně“. Dostanete se na stránku „Import příjemců“, kde je zapotřebí vybrat možnost „Z textu“.

V dalším kroku do prázdného pole vkopírujete e-mailové adresy a zvolíte „Spustit import“. Stejně jako u hromadného importu, v dalším kroku určíte, co se s kontakty má stát. Pokud je váš seznam příjemců zcela prázdný, stačí, když zvolíte pouze seznam příjemců, do kterého se kontakty mají nahrát. Přiřadíte uživatelský sloupec „E-mail“ a spustíte import.

Import samostatného příjemce

Někdy se vám může stát, že budete potřebovat doplnit seznam příjemců o jeden kontakt. V tomto případě nemusíte postupovat dle výše uvedených kroků a kontakt naimportujete individuálně.

V seznamech příjemců zvolíte „Přidat příjemce“ a vyberete „Import samostatného příjemce“. Zobrazí se vám tabulka, kde vepíšete e-mail, jméno a příjemní vašeho kontaktu. Zvolíte, do jakého seznamu příjemců se kontakt má nahrát a kliknete na „Přidat příjemce“.

Import samostatného kontaktu.

Mohlo by vás zajímat:
Jak poslat první e-mail rozesílku přes Boldem?
Shoptet doplněk pro aplikaci Boldem

Klára Messerschmidtová Autor: Klára Messerschmidtová
Publikováno: 17. května 2022

Jste připraveni?

Je to snadné. Začít můžete rovnou.

Vyzkoušejte Boldem

 • Lidé, kteří se účastní konference
 • Tým sjíždí řeku během raftingu
 • Rodina v poli
 • Zubařka a její pacientka
 • Portrét mladé ženy
 • Farmář drží dýně
 • Automechanici
 • Žena se usmívá před notebookem
 • Muž přemýšlí v kanceláři
 • Lidé chatují na obchodní schůzce
 • Prodavačka v obchodě s oblečením