Píšeme Boldem blog

Instalace doplňku Shoptet pro aplikaci Boldem

Publikováno 2 min. čtení

Ikona elektrické zásuvky s logem Boldem a Shoptet

Instalace doplňku Shoptet a jeho spárování s aplikací Boldem je velice jednoduchá. Začněte tím, že si na stránkách vašeho účtu Shoptet objednáte doplněk Boldem.

Instalace pluginu Shoptet.

Po dokončení instalace na straně Shoptetu obdržíte na e-mailovou adresu e-shopu ověřovací kód:

Pokud již účet v systému Boldem máte, přihlaste se do něj. Jestli účet ještě nemáte, vytvořte si nový a přihlaste se.

Jak vytvořit seznam příjemců v Boldem?

Jako první si musíte vytvořit seznam příjemců, do kterého si přejete kontakty z e-shopu importovat. V případě, že jej vytvořený nemáte, přejděte do sekce Seznamy příjemců a vytvořte si nový.

Nastavení seznamu příjemců.

Jak doplněk Shoptet spárovat s Boldem?

V Nastavení vyberte Propojení a klikněte na Nové propojení. Jako Typ propojení zvolte Shoptet a doplňte ověřovací kód, který vám přišel do e-mailu. V posledním poli vyberte Seznam příjemců a klikněte na Uložit.

Instalace pluginu Shoptet.

Přibližně do jedné hodiny od dokončení propojení obou systémů proběhne první stažení dat. V současné době systém importuje jména, e-maily registrovaných uživatelů, údaje o ceníku, typ zákazníka, fakturační a doručovací adresy. Usilovně pracujeme na rozšíření doplňku o další funkce.

Jak dostat data o opuštěných košících do Boldemu?

Jakmile si doplněk Shoptet spárujete s aplikací Boldem, přejděte do Nastavení a vyberte oddíl Weby, kde uvidíte svůj e-shop.

Klikněte na tlačítko Upravit.

Dostanete se do nastavení, kde najdete kód, který musíte vložit na stránky vašeho účtu Shoptet. Kód si zkopírujte kliknutím na ikonu nacházející se vedle pole s kódem, popř. jej označte ručně a zkopírujte stiskem kláves Ctrl a C.

Přihlaste se do účtu Shoptet. Přejděte do sekce Vzhled a obsah a vyberte Editor. Na stránce Editor vzhledu klikněte na kartu HTML kód. Do pole Zápatí (před koncovým tagem BODY) vložte kód zkopírovaný z Boldem. Potvrďte dialog kliknutím na tlačítko Uložit v horní části stránky.

Vkládání scriptu z Boldem do Shoptet účtu.

Jakmile na váš e-shop začnou proudit návštěvníci, můžete v sekci Trackování aplikace Boldem sledovat jejich pohyb, uskutečněné objednávky a košíky. Zároveň můžete využít pokročilých funkcí automatizace a reagovat na chování vašich zákazníků.

Pokud budete mít jakékoli dotazy, napište nám jej Boldem a my vám rádi odpovíme.

Mohlo by Vás zajímat:

Shoptet doplněk pro aplikaci Boldem

Autor: Klára
Publikováno: 1. března 2022

Jste připraveni?

Je to snadné. Začít můžete rovnou.

Vyzkoušejte Boldem

 • Farmář drží dýně
 • Automechanici
 • Rodina v poli
 • Zubařka a její pacientka
 • Tým sjíždí řeku během raftingu
 • Prodavačka v obchodě s oblečením
 • Lidé, kteří se účastní konference
 • Portrét mladé ženy
 • Žena se usmívá před notebookem
 • Muž přemýšlí v kanceláři
 • Lidé chatují na obchodní schůzce
5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí

18. května 2022

5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí

Máte napnuté rozpočty a vedení po vás chce škrty v marketingovém rozpočtu? My vám nabízíme 5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí podporovat i v těchto dobách. 5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí: Vysoká návratnost investic…

E-commerce

10. května 2022

E-commerce v česku a proč začít s e-mail marketingem?

Lidé stále více nakupují zboží a služby přes internet a do budoucna se tento trend jen tak nezmění. Potvrzuje to především obrat české e-commerce (elektronického obchodování), který již dosáhl 62 miliard…

Jak budovat e-mailové databáze

28. dubna 2022

Jak budovat e-mailové databáze?

E-mailová databáze vám pomůže komunikovat s publikem napřímo. Což je největší výhoda e-mail marketingu. Žádný jiný marketingový nástroj vám toto nenabídne. Nicméně, abyste mohli tuto výhodu využívat, musíte mít k dispozici e-mailové adresy zákazníků. Databáze e-mailových adres musí…