černý plochý počítačový monitor
Blog.

Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

Webhooks, co to je a k čemu se Vám bude hodit? Webhooky se hodí mít, pokud chcete, aby Vám z Mail Kompletu bylo posíláno oznámení na Vaši URL adresu hned, jakmile dojde k nějaké akci, kterou v rámci Mail Kompletu chcete sledovat.

Celkem máte na výběr z osmi typů webhooků, které si ve Vašem Mail Komplet účtu můžete sami nastavit.

  1. Doručení transakčního e-mailu
  2. Proklik odkazu v transakčním e-mailu
  3. Otevření transakčního e-mailu
  4. Softbounce transakčního e-mailu
  5. Hardbounce transakčního e-mailu
  6. Odhlášení z transakčního e-mailu
  7. E-mail označen jako spam
  8. Odhlášení z hromadného e-mailu

Konkrétní příklady objektu pro jednotlivé webhooky najdete v naší dokumentaci.

Díky webhookům můžete nechat Mail Komplet zavolat Vaši URL adresu, když dojde k výše zmíněným akcím. Záleží čistě na Vás, jaké akce jsou pro Vás důležité, a o kterých chcete být zavčas informováni. Dejme tomu, že chcete znát, kdo se odhlásil z Vašich transakčních či hromadných e-mailů. Na Vaši zadanou URL adresu Vám přijde definovaný objekt, se kterým můžete dále pracovat. Například ve Vašem CRM systému budete tyto odhlášené subjekty, díky získanému objektu, zaznamenávat.

Jak nastavit nový webhook

Webhook naklikáte pomocí webového rozhraní přímo v nastavení ve Vašem Mail Komplet účtu. Stačí, když přejdete do sekce Nastavení – Webhooks. Zde vytvoříte nový webhook. Vyberete typ Webhooku a zadáte URL adresu, kam má být posíláno oznámení.

Po přidání se Vám vytvoří seznam Vašich aktivních webhooků.

Seznam aktivních webhooků

Otestujte si, jestli vše funguje

Pro otestování funkčnosti webhooků doporučujeme službu webhook.site. Zde máte možnost využít unikátní URL adresu, která zaznamenává všechny požadavky, které na ni přijdou a následně Vám je přehledně zobrazí.

Ukázka otestování funkčnosti webhooku přes Webhook.site

Doufáme, že teď bude pro Vás práce s webhooky hračkou a už teď se můžete těšit na další možnosti, které budou následovat. Pokud na nás máte jakékoliv otázky, tak neváhejte a ozvěte se nám.