Často kladené otázky

Máte otázky? My máme odpovědi.
Na ty nejčastější přímo pod nosem.

 • Kolik můžu odeslat e-mailů v rámci tarifu?

  Počet odeslaných e-mailů je dán tarifem. V případě tarifů Profi a Standard za běžnou cenu můžete měsíčně odeslat dvacetinásobek počtu příjemců. Při využití tarifu Standard za zvýhodněnou cenu s limitem 5 000 příjemců můžete odeslat desetinásobek počtu příjemců, tedy 50 000 e-mailů za měsíc. U bezplatného tarifu Free můžete odeslat maximálně 1 000 e-mailů za měsíc.

 • Mohu si vyzkoušet Boldem?

  Ano. Stačí se zaregistrovat a můžete si zdarma vyzkoušet kompletní balíček Standard.

 • Jak nahraji svoji databázi s kontakty?

  V aplikaci Boldem zvolte “Seznamy příjemců” v nich “Přidat příjemce” a zvolte možnost “Importovat příjemce hromadně”. Podporované formáty pro import databáze kontaktů jsou: .xlsx, .xls, .csv, .txt.

 • Lze moji databázi kontaktů exportovat?

  Ano. Kontakty z Boldem můžete libovolně exportovat.

 • Mohu mít více uživatelů k jednomu účtu?

  Ano. Další uživatele můžete ke svému účtu přidat a nastavit jim práva.

 • Jak poslat rozesílku hromadných e-mailů?

  K rozeslání prvních e-mailů vede krátká cesta 4 kroků.

  1. Nastavíte DNS záznam
  2. Nahrajete databázi svých kontaktů
  3. Vytvoříte e-mail v editoru šablon
  4. Odešlete e-maily

  Kompletní návod najdete na našem blogovém článku.

 • Jak poznám, že je moje kampaň úspěšná?

  Detailní informace o své kampani najdete u každé rozesílky pod tlačítkem “Výsledky”. Pro obecný kontext lze říci, že se průměrné hodnoty otevření pohybují od 10 do 45 %. Samozřejmě záleží na každém klientovi a například jeho oboru podnikání. 20 % se považujte za průměr a běžný standard.

 • Kolik Boldem stojí?

  Kompletní ceník Boldem najdete zde.

 • Nabízí Boldem další marketingové služby?

  Ano, Boldem je komplexní nástroj pro digitální marketing. Najdete v něm jak nástroj pro e-mail marketing, tak možnost hromadných SMS či transakčních e-mailů. Další služby budou brzy následovat.

 • Co se stane, když se mi zvětší databáze kontaktů?

  Upozorníme vás na to a vyzveme vás k navýšení tarifu. Pro transakce kartou se toto děje automaticky a ostatní případy budou řešeny naším obchodním oddělením. Automatizace a transakční e-maily budou stále aktivní, přičemž kampaně jsou zastropovány aktuálním tarifem, který platíte.

 • Co je „double opt-in“?

  Je to proces, kdy nový kontakt, který se přihlásí přes formulář do vašeho seznamu, musí potvrdit odběr vašich zpráv kliknutím na odkaz v e-mailu. Je tím tak zabráněno nevyžádanému posílání na nepotvrzené e-maily a na neplatné e-maily.

 • Co je to „bounce“?

  Bounce e-maily, tedy vrácené e-maily, jsou nedoručené zprávy. Boldem dokáže sledovat i tyto nedoručené e-maily.
  Zjistí, zda se jedná o dočasný problém (např. plná e-mailová schránka), nebo trvalý problém, např. zrušený e-mail. Adresáty následně vymaže ze seznamu, takže vaše seznamy e-mailů jsou vždy aktuální. Jedná se tak o zprávy, které server příjemce z nějakého důvodu odmítl, důvody pak vidíte ve výsledcích vašich kampaní.

Otevřené know-how

Boldem jako Customer Data Platform

Kouzelná zkratka CDP. Ostříleným markeťákům dobře známá, méně zkušení o ní už možná slyšeli, ale nedokáží si přesně představit, co se pod těmito třemi písmeny skrývá. Pojďme si tedy udělat jasno v tom, co to ta Customer Data Platform je.

Přečíst celý článek