Píšeme Boldem blog

Jak poslat první e-mail rozesílku přes Boldem?

Publikováno 4 min. čtení

ikona e-mailu s číslem jedna, symbolizující první odeslání, na modrofialovém pozadí s přechodem

Boldem je mailový marketing na míru a na klik. Může pomoci zvýšit konverze i podpořit brand. Segmentujte, personalizujte nebo vytvářejte obsah šitý na míru zákazníkovi. Jak na to a jak na první rozesílku? Dělejte to správně, dělejte to Boldem. Začínáme!

Jste zde poprvé? Nevadí. Boldem. Poradí!

Dejte tomu čas, Boldem Vám ho vrátí!

Bez odesílací domény to opravdu nepůjde

Cože… a to jako proč bože? Tak třeba protože:
– dělat mailing správně se vyplatí
– z Vaší práce chcete mít dobré výsledky
– reprezentujete váš brand
– chcete, aby se vám vaše investice do e-mailingu vrátila a zároveň abyste díky mailingu zvýšily konverze

Jednoduše řečeno, pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte pro váš úspěch udělat krok vpřed. Ve vašem případě je to nejdříve založení odesílací domény.

Odesílací doména je taková doména, kterou se rozhodnete používat pro rozesílání vašich kampaní nebo transakčních e-mailů, například „boldem.cz„. Na tuto doménu jsou následně nastaveny nezbytné prvky do DNS záznamů, které cílovým e-mailovým serverům říkají, že náš systém je pověřen jménem vaší odesílací domény rozesílat e-maily.

Tak tedy dobrá, kde to nastavíme? Odesílací doménu si nastavíte ve svém účtu Boldem v části „Nastavení“ 👉 „Domény“.

Nastavení odesílací domény.
Doména nastavena

Děkujeme. Jste o krok dál k pravé zábavě. Než k ní ale přistoupíme, ještě musíme nastavit DNS záznamy.

Nastavení DNS záznamů

Pokud odesílací doménu máte nastavenou, je potřeba přejít na nastavení DNS záznamů. Ty nastavíte tam, kde je registrována Vaše doména. Pro jejich nastavení budete potřebovat znát parametry DKIM podpisu, SPF záznamu a CNAME záznamu. Veškeré tyto informace najdete ve vašem účtu Boldem v sekci „Nastavení“ 👉 „Domény“.

Jakmile dojdete do sekce „Domény“, proklikněte se přes tlačítko „Detail“ a následně pak přejděte do části „Nastavení domény“. V tuto chvíli máte před sebou veškeré potřebné informace, které pro nastavení DNS záznamů budete potřebovat.

Detail domény
Nastavení domény

Pokud jste zdatní a víte, jak a kde se DNS záznamy nastavují, bude tento krok pro vás hračka.

Patříte-li však k těm, kteří o DNS záznamech dnes slyší poprvé, nevěšte hlavu. Předejte nastavení na Vašeho programátora nebo webmastera. Na výběr máte hned ze dvou možností. Buď jim pošlete e-mail přímo z vašeho účtu nebo jim pošlete náhled v podobě odkazu.

Odeslat DNS parametry

A pokud patříte k Hance, tedy k jednotlivcům, co si chystají a připravují vše sami, předáváme vám návod, který vám s nastavením může pomoci.
Stále nic? Nevadí. Napište nám do mailu či chatu a my vás navedeme. Od toho jsme tady!
Vše ověřeno a máte zelenou? Můžete si začít hrát.

DNS záznamy ověřeny

Jak nahrát seznamy příjemců?

Jste zde poprvé? Nevadí. Boldem. Poradí!

Automatický import v Boldem

Pro automatický import je Vám k dispozici API dokumentace. Případně pokud vlastníte e-shop a ten je založen u Shoptetu, Upgates nebo na PrestaShopu, můžete využít doplněk, který zajistí automatický import nejen kontaktů, ale také informací o objednávkách a produktech.

Ruční import v Boldem

Jaký by to byl e-mail marketing bez e-mailových adres? Přejděte proto do sekce „Seznamy příjemců“ a vytvořte si nový seznam, do kterého následně naimportujete své kontakty.

Začínáte budovat svojí databázi v Boldem?

Jakmile máte seznam vytvořený, proklikněte se přes něj a naimportujte Vaše kontakty.

Vytvořte seznam příjemců v Boldem.
Import kontaktů.

V rámci importu jsou podporované formáty: .xlsx, .xls, .csv, .txt. Při importu ze souboru .xls nebo .xlsx doporučujeme odstranit všechny formáty (pozadí buněk, ohraničení, tučné písmo atd.) – v opačném případě pravděpodobně nebude možné soubor korektně zpracovat a načíst z něj data.

Máte-li takový soubor připravený, můžete se pustit do importu.

Import

Vyberte váš soubor z Vašeho počítače. Posléze Vaše kontakty uvidíte v sytému Boldem. Před importem zaškrtněte „Obsahuje hlavičky sloupců“. Tam, kde nedojde k automatickému propojení, musíte název sloupce vybrat z filtru. Pokud vše máte, můžete spustit import.

Náhled importovaných dat

Jak připravit kampaň?

Úspěšně jste nahráli seznam uživatelů? Teď konečně přichází ta pravá zábava ve formě vytváření vašich e-mailových kampaní.

Nová kampaň v Boldem
Zvolte typ pro svou kampaň

Kreativitě se meze nekladou. Nezapomeňte váš e-mail obohatit o lákavý design a jestli nejste zdatní ve Photoshopu, můžete využít volně dostupných nástrojů, kde si jednoduše a rychle vytvoříte bannery pro vaše e-maily. Jedním takovým je široce známý a osvědčený nástroj Canva. Nezapomeňte však na pravidlo 60 % textu ku 40 % obrázků. Nezaměňujte newsletter za reklamní leták!

Pravidlo 60 % text a 40 % obrázků.

Jakmile začnete vytvářet novou kampaň, v úplném úvodu na vás bude čekat prvotní nastavení kampaně, kde je potřeba vyplnit název kampaně, vybrat příjemce, nastavit e-mail odesílatele, vepsat předmět a preheader.

Předvyplňte informace o kampani

Posléze si budete moci nahrát předchystanou kampaň, kterou jste si možná vytvořili v sekci „Šablon“ nebo si novou kampaň vytvoříte rovnou v tomto kroku. Na výběr máte jak chytrý, tak WYSIWYG editor.

Načtěte první e-mail ze šablony
Vytvořte první e-mail v chytrém nebo WYSIWYG editoru

Sledujte výsledky

Sledujte statistiky a výsledky z Vašeho mailingu.

Rozeslali jste svou první kampaň? Teď vám už nezbývá nic jiného, než sledovat statistiky. Ty můžete sledovat v detailu každé rozesílky nebo v přehledu na dashboardu, který si můžete upravit dle vašich preferencí.

Doufáme, že vám tento průvodce pomohl s vaší první rozesílkou a pokud máte jakýkoli zvídavý dotaz, napište nám jej Boldem a my vám rádi odpovíme.

Klára Messerschmidtová Autor: Klára Messerschmidtová
Publikováno: 12. ledna 2022

Jste připraveni?

Je to snadné. Začít můžete rovnou.

Vyzkoušejte Boldem

 • Prodavačka v obchodě s oblečením
 • Portrét mladé ženy
 • Muž přemýšlí v kanceláři
 • Automechanici
 • Rodina v poli
 • Tým sjíždí řeku během raftingu
 • Zubařka a její pacientka
 • Lidé, kteří se účastní konference
 • Lidé chatují na obchodní schůzce
 • Farmář drží dýně
 • Žena se usmívá před notebookem
customer data platform Boldem

15. července 2024

Boldem jako Customer Data Platform

Kouzelná zkratka CDP. Ostříleným markeťákům dobře známá, méně zkušení o ní už možná slyšeli, ale nedokáží si přesně představit, co se pod těmito třemi písmeny skrývá. Pojďme si tedy udělat jasno v tom, co to ta Customer Data Platform je.

Novinky-z-aplikace-Boldem

12. června 2024

Novinky z aplikace Boldem

Naši vývojáři jedou na plný plyn. Dali jsme pro vás dohromady všechny novinky, které teď v aplikaci Boldem můžete využívat.