Píšeme Boldem blog

Máte už taky umělou inteligenci? A mohli bychom ji vidět?

Publikováno 5 min. čtení

Umělá inteligence v Boldem

Když se řekne umělá inteligence neboli AI, většina z nás si představí perfektně navrženého robota s naprogramovaným mozkem, dost podobným tomu lidskému, ba dokonce i vylepšeným. AI má v některých oblastech velký náskok, to je neoddiskutovatelné. Ale předčít člověka, na to je zatím naštěstí krátká. Nechme tedy umělou inteligenci zavřenou hezky v bezpečí, uvnitř počítačů. Pobavme se raději o jejím využití v marketingu, konkrétně tedy v tom e-mailovém.

Kde se vzala, tu se vzala AI

Téma umělé inteligence začalo významněji hýbat světem přibližně před dvěma lety. Začala totiž více nabývat rysů lidskosti. Už nezůstávala jen u dat a automatizací, ale postupně se učila tvořit obrázky a psát texty.

Chat GPT na obrazovce počítače

Produkty umělé inteligence používáme prakticky každý den. Neustále u sebe nosíme telefony a pracujeme s počítači. Staly se běžnou součástí našeho života. Už si ani neuvědomujeme, že i to je určitá podoba umělé inteligence. Čím víc se ale blíží člověku, tím víc o tom začínáme mluvit, a možná se i tím víc začínáme bát.

Zatím ale není čeho. AI v této formě nám naopak může pomoci výrazně ušetřit práci a efektivněji pracovat s naším časem.

My chceme Gepetta!

Konkrétně se budeme bavit o jazykovém modelu ChatGPT, což je krkolomná zkratka pro ještě krkolomnější Generative Pre-trained Transformer, proto mu interně raději říkáme Gepetto. Tento AI model pochází z dílny společnosti OpenAI a patří díky svým schopnostem k nejvýznamnějším současným produktům umělé inteligence. Do svých produktů jej implementují statisíce firem po celém světě. Nejznámější z nich bude pravděpodobně Microsoft se svým chatovacím nástrojem Bing, který kombinuje schopnosti ChatGPT s online vyhledáváním. Pozadu však nezůstávají ani další velcí hráči – v červenci, 2023 spatřil světlo světa Bard, chatový AI nástroj společnosti Google a usilovný vývoj v oblasti umělé inteligence pravidelně hlásí také společnost Meta.

Sídlo OpenAI

Oči odborníků se každopádně upírají zejména na ChatGPT, který se za celou dobu vývoje dostal na velmi slušnou úroveň, především v oblasti zpracování a tvorby textového obsahu. Pomůže vám s vymýšlením textů i s jejich úpravami, a kromě toho se dá použít ve spojení s dalšími doplňky i jako vylepšený internetový vyhledávač. Aby taky ne, když si v roce 2021 nastudoval informace prakticky z celého veřejně dostupného internetu.

Pořád je ale potřeba mít na paměti, že i když se jedná o umělou inteligenci se znalostmi celého internetu, pořád je nezbytné si informace ověřovat a nebrat jeho výstupy jako neomylná tvrdá fakta.

Pojďme se už ale raději podívat na to, jak vám ChatGPT pomůže při tvorbě e-mailingu právě v Boldem.

ChatGPT v e-mailingovém editoru Boldem

Textace není jednoduchá disciplína. Ačkoliv je v našem oboru spousta skvělých copywriterů, někdy člověk nemá svůj den a nápady nepřichází. Vím to ze své vlastní zkušenosti. A právě v tuhle chvíli nám AI může podat pomocnou ruku.

Chat GPT v Boldem editoru. Překlad textu.

Abychom vám práci s tvorbou textů co nejvíce usnadnili, přidali jsme do editoru šablon novou funkci AI založenou právě na neuronovém lingvistickém modelu ChatGPT. Už nebudete muset překlikávat z jednoho okna do druhého, abyste se mohli s AI poradit. Stačí jen kliknout na kouzelné tlačítko AI v textovém bloku a svého osobního kreativce budete mít spolu se šablonou k dispozici na jednom místě. Změny provedené umělou inteligencí vložíte do svých šablon jediným kliknutím.

Kratší, delší, lepší, pro kámoše i obchodního partnera

Jakmile si AI našla v marketingu své místo, věděli jsme, že ji chceme v Boldem využít. A věděli jsme, že pro vás budeme chtít to nejlepší z ní. Nejen, že umí text zkrátit, prodloužit nebo vylepšit, ale zvládne i změnit celý jeho styl na přátelský, profesionální nebo neformální. Stejně tak vám poskytne hodnocení vašeho textu, analyzuje tón textu a pomůže s hledáním nových nápadů. Možnost nechat si přeložit text do jiného jazyka je už jen takovou třešničkou na pomyslném lingvistickém dortu.

Chat GPT v Boldem editoru. Zkrácení textu.

11 režimů umělé inteligence v Boldem:

 • Vylepšení textu
 • Prodloužení textu
 • Zkrácení textu
 • Přeformulování textu
 • Úprava do profesionálního stylu
 • Úprava do neformálního stylu
 • Úprava do přátelského stylu
 • Přeložení textu do několika světových jazyků
 • Posouzení kvality vašeho textu
 • Pomoc při hledání nových nápadů (tzv. brainstormování)
Náhledový obrázek pro videonávod používání funkce ChatGPT v Boldem

Jak je to s bezpečností odesílaných textů?

Abychom vaše texty mohli nechat zpracovat externí umělou inteligencí, odesíláme je prostřednictvím rozhraní API na servery, kde sídlí ChatGPT. Možná vás proto napadne otázka, jak je s těmito daty nakládáno a jestli jsou využívány k dalšímu výzkumu nebo jiným účelům.

Společnost OpenAI, která ChatGPT provozuje, v podmínkách služby uvádí, že k výuce svých modelů umělé inteligence nepoužívá žádná obchodní data, zadané vstupy ani výstupy odesílané prostřednictvím rozhraní API.

Využívat, ale kontrolovat

Ačkoli se může zdát, že umělá inteligence je ve většině ohledů chytřejší než lidská bytost, nesmíme zapomínat, že jde pořád o robota, který se neustále učí a nikdy nedosáhne 100% lidskosti. Tedy pravděpodobně ne v nejbližší době.

Proto u každého vygenerovaného nápadu raději pořádně překontrolujte:

 • Skloňování, gramatiku a slovosled
 • Jestli text opravdu vyjadřuje přesně to, co chcete
 • Jestli robot zmínil všechny důležité informace
 • Jestli si nevymýšlí neověřené a nesprávné informace

A poslední rada na závěr: Nenechte robota, aby vám ukradl autenticitu vaší komunikace se zákazníky. Protože šéfem jste tu pořád vy. Udržte si svůj styl, protože takhle vás zákazníci znají a mají vás rádi.

Zajímá vás, co všechno ještě Boldem umí? Přečtěte si další informace o tom, jak využít automatizovaný marketing ve firmách s Boldem.

Kateřina Kalivodová Autor: Kateřina Kalivodová
Publikováno: 13. září 2023

Jste připraveni?

Je to snadné. Začít můžete rovnou.

Vyzkoušejte Boldem

 • Portrét mladé ženy
 • Žena se usmívá před notebookem
 • Muž přemýšlí v kanceláři
 • Farmář drží dýně
 • Zubařka a její pacientka
 • Lidé, kteří se účastní konference
 • Prodavačka v obchodě s oblečením
 • Automechanici
 • Tým sjíždí řeku během raftingu
 • Rodina v poli
 • Lidé chatují na obchodní schůzce
Novinky-z-aplikace-Boldem

12. června 2024

Novinky z aplikace Boldem

Naši vývojáři jedou na plný plyn. Dali jsme pro vás dohromady všechny novinky, které teď v aplikaci Boldem můžete využívat.

Příklady scénářů pro využití vlastních událostí v Boldem

21. března 2024

Vlastní události: Využívejte data naplno

Teorii vlastních událostí už známe. Dokonce si i dokážeme představit, jak celý proces funguje. Jaké scénáře ale s nimi tvořit? Pojďme se podívat na několik příkladů z různých odvětví.

Grafické znázornění příkladu automatizace na základě vlastních událostí a jejich výhod

5. března 2024

Spouštíme vlastní události Boldem

Data nad zlato. Proto jsme v Boldem spustili vlastní události, které vám výrazně usnadní personalizovanou a cílenou komunikaci se zákazníky.