Píšeme Boldem blog

5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí

Publikováno 4 min. čtení

5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí

Máte napnuté rozpočty a vedení po vás chce škrty v marketingovém rozpočtu? My vám nabízíme 5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí podporovat i v těchto dobách.

5 důvodů, proč se e-mailing vyplatí:

 1. Vysoká návratnost investic
 2. E-mailing máte pod kontrolou
 3. Návaznost na inbound marketing
 4. Marketing bez bariér
 5. E-mail versus sociální média

1. Vysoká návratnost investic

Nejen v dobách, kdy se utahují opasky, chcete mít co nejlepší výkon vašich investic. Návratnost investic, nebo chcete-li ROI (Return on investment), si snadno vypočítáte během pár vteřin:

ROI = (výnos – investice) / investice * 100

Výsledkem rovnice ROI je procentuální hodnota. Když se rozhlédnete po paletě marketingových činností, objevíte že v popředí všech stojí e-mail marketing. Z dostupných dat se můžeme dočíst, že 1 dolar vynaložený na e-mail marketing v USA přinese zadavateli výnos v průměrné výši 36–38 dolarů. Tedy ROI v rozmezí 3 600–3 800 %.

2. E-mailing máte pod kontrolou

Máte to ve svých rukách. Jiné marketingové činnosti jsou často závislé na celé řadě proměnných, které neovlivníte. V případě optimalizací webů pro vyhledávače (SEO) se může změnit vyhledávací algoritmus, v rámci reklam placených za kliknutí (PPC) vás může konkurence přeplatit, a vztah s veřejností (PR) ovlivníte jen do určité úrovně. Nic z toho se vám s e-mail marketingem nestane.

E-mailovou databázi klientů máte jen a pouze vy. Můžete své publikum segmentovat. Komunikovat jen to, co se vám vyplatí. Víte, kolik za to platíte a snadno změříte výsledný efekt. Co se dá snadno měřit, to se dá i snadno řídit.

3. Návaznost na inbound marketing

Inbound marketing kombinuje rysy vztahového a direct marketingu. Využívá blogování, SEO, komunikace na sociálních sítích. Podstatou je tvorba relevantního obsahu, který automaticky přivede potenciálního zákazníka až k vám.

Jakmile potenciálního zákazníka zaujmete obsahem a přivedete k sobě na web, je na čase mířit ke konverzi. Nejčastějším způsobem je vyplnění kontaktního formuláře. To je moment, kdy získáte jeho kontaktní údaje a můžete mu zasílat sdělení, která posílí vaše podnikání.

Pro tuto komunikaci se vám víc než cokoliv jiného osvědčí právě e-mail marketing. E-mailům lidé důvěřují a přímá komunikace skrze ně vede k dobrým výsledkům. Posílání hromadných e-mailů a newsletterů lze efektivně zautomatizovat a můžete tak se zákazníkem posilovat vztah i bez velkých nákladů na straně zdrojů.

Jakub Holešínský v diskuzi s klienty Boldem
Jakub Holešínský v diskuzi s klienty Boldem

4. Marketing bez bariér

Nastartovat e-mail marketing není obtížné. Se základním nastavením si snadno poradí váš správce sítě, nebo vám službu obratem nastavíme my. Pak už je cesta volná a stačí jen nachystat e-mail, který chcete zákazníkům poslat.

V Boldem editoru šablon je to otázka několika minut. I jako nezkušený uživatel zvládnete vytvořit zprávu, která zaujme a přinese kýžený výsledek. Nepotřebujete k tomu vývojářské oddělení, ani řadu odborníků. E-mailing od Boldem je bezbariérová záležitost.

5. E-mail versus sociální média

Omezovat náklady v době, kdy se začíná šetřit, může být dramatická chyba. Je to situace, kdy víc než dříve bojujete o svůj kousek na slunci. Díky marketingu jste vidět a sbíráte zákazníky, které by jinak ulovila vaše konkurence.

Představte si situaci, kdy vy marketing omezíte, ale váš přímý konkurent to neudělá. Co se stane? Sníží se mu náklady a zároveň získá zákazníky, kteří by jinak byli na vaší straně. To asi nechcete, viďte?

Obdobně se tento příklad dá přenést mezi jednotlivé strategie, které v marketingu používáte. Ideální je při prvním ochlazení trhu nešlapat zprudka na brzdu rozpočtu. Pokud ale není zbytí, dělejte to tam, kde vás to nebude bolet na straně výnosů.

Jako příklad si vezměme náklady na sociální média. Abyste sdělení doručili všem potřebným příjemcům, musíte je podpořit propagací. Tedy odpracovat obsah a ještě zaplatit za to, aby ho někdo viděl. To se vám s e-mail marketingem nestane. Je to vaše databáze kontaktů. Je to váš komunikační kanál. Vaše výrazná šance, jak investice do marketingu maximálně zúročit.

Chcete vylepšit výkon vašeho stávajícího e-mailingu? Pojďte do toho s námi! Zde najdete víc než 10 důvodů k e-mailingu s Boldem.

E-mail marketing je základ. Boldem ale nabízí mnohem víc. Přečtěte si další informace o tom, jak využít automatizovaný marketing ve firmách s Boldem.

Ondřej Soldán Marketingový manažer Autor: Ondřej
Publikováno: 18. května 2022

Jste připraveni?

Je to snadné. Začít můžete rovnou.

Vyzkoušejte Boldem

 • Žena se usmívá před notebookem
 • Zubařka a její pacientka
 • Automechanici
 • Tým sjíždí řeku během raftingu
 • Lidé, kteří se účastní konference
 • Lidé chatují na obchodní schůzce
 • Portrét mladé ženy
 • Muž přemýšlí v kanceláři
 • Farmář drží dýně
 • Prodavačka v obchodě s oblečením
 • Rodina v poli
Příklady scénářů pro využití vlastních událostí v Boldem

21. března 2024

Vlastní události: Využívejte data naplno

Vlastní události jsme vám představili už před dvěma týdny. Ve zkratce se jedná o úložiště v Boldem, kam si můžete ukládat jakákoliv data, která na svém webu, v aplikaci nebo na jiné platformě chcete…

Grafické znázornění příkladu automatizace na základě vlastních událostí a jejich výhod

5. března 2024

Spouštíme vlastní události Boldem

Data nad zlato. Proto jsme v Boldem spustili vlastní události, které vám výrazně usnadní personalizovanou a cílenou komunikaci se zákazníky.