Píšeme Boldem blog

Podzimní e-mail marketingové novinky v Boldem

Publikováno 4 min. čtení

ilustrace popisující proces vytváření šablony e-mailu z předdefinované šablony

Podzim je tady v plném proudu a s ním i e-mail marketingové novinky z aplikace Boldem. K jakým změnám došlo, na jaké nové vychytávky se můžete těšit a hlavně, jak tyto nové funkce můžete využít v praxi? Nebudeme vás dlouho napínat, pojďme se na vše podívat!

Přehled Boldem účtu

Hned v samotném úvodu, v přehledu účtu, si můžete všimnout přepracovaného ovládacího panelu, ve kterém najdete novinky z Boldem blogu, videonávody z našeho YouTube kanálu, základní statistiky, počet vytvořených odesílacích domén a v neposlední řadě vaše fakturační údaje.

Přepracovaný ovládací panel
Přepracovaný ovládací panel

Galerie předdefinovaných šablon

Pro ty z vás, kteří nemají dostatek času na přípravu vlastních šablon, nebo nechtějí využít služeb grafiků, jsme v aplikaci Boldem přidali sekci předdefinovaných šablon. Stačí si nastavit firemní identitu (logo a paletu barev) a vybrat si šablonu z předdefinované nabídky. S přednastavenou firemní identitou se vám předdefinovaná šablona automaticky zbarví do vašich firemních barev. Pak už stačí pouze doplnit požadovaný text s obrázky a e-mail odeslat. Příprava e-mailových kampaní nebyla nikdy jednodušší!

E-mail marketingové novinky v Boldem a galerie předdefinovaných šablon.
Galerie předdefinovaných šablon

Úvodní průvodce pro vytvoření šablon

Chcete vytvořit novou šablonu e-mailu? Nyní se vás Boldem zeptá, jak si přejete novou šablonu vytvořit a nabídne vám automaticky tři možnosti. Přejete si začít úplně od začátku s čistým editorem, nebo dáte možnost předdefinovaným šablonám z galerie, či zvolíte vzorovou šablonu? Výběr je jen a jen na vás.

E-mail marketingové novinky v Boldem a úvodní průvodce pro vytvoření šablon.
Průvodce pro vytvoření šablon

Máte pocit, že vaše volba nebyla zrovna nejlepší? Nevadí. Pokud se nacházíte v editoru šablon, průvodce lze kdykoliv vyvolat zpět, a to přes tlačítko MožnostiZměna šablony.

Změna šablony v editoru Boldem.
Změna šablony v editoru Boldem

Kontrola slevových kupónů před rozesílkou

V mailingu máte možnost využít sílu slevových kupónů, které jsou populární nejen v automatizacích, ale také v hromadném mailingu. Import slevových kupónů je velmi jednoduchý. Koneckonců se můžete přesvědčit sami. Natočili jsme jednoduchý videonávod, který vás nastavením slevových kupónů v rychlosti provede.

Aplikace Boldem za vás nově automaticky zkontroluje, zda máte dostatečné množství slevových kupónů pro vaši rozesílku. Pokud se stane, že dostatek slevových kódů nemáte, systém vás na to upozorní.

Kontrola slevových kupónů před rozesílkou
Kontrola před rozesílkou

Úvod do šablonovacího systému

Dali jsme pro vás dohromady základní proměnné, které můžete využít ve svých e-mailových kampaních a díky tomu tak připravit personalizovaný e-mail na míru pro konkrétního zákazníka.

Personalizujte své e-maily.
Personalizace e-mailu

Zajímá vás, jak:

 • pracovat se základními proměnnými,
 • nastavit konkrétní podmínky v těle e-mailu,
 • fungují cykly pro průchod a vykreslení jednotlivých prvků z datového pole,
 • změnit formátování textu, čísel nebo data a času,
 • generovat data,
 • pracovat se skloňováním jmen a příjmení, nebo
 • nastavit oslovení podle pohlaví?

Rozšířená inteligentní firemní identita

V letních novinkách jsme si představili základní nastavení firemní identity neboli nastavení loga a palety barev. Tím to ale nekončí. Boldem toho nabízí mnohem víc. Začněte dělat e-mail marketing efektivněji a co nejvíce automatizovaně s globálními proměnnými a šablonovými bloky.

Globální proměnné

Jedná se o proměnné, které nastavíte globálně na svém účtu a následně je můžete využívat napříč všemi kampaněmi. Celé nastavení řešíte ve svém účtu v sekci NastaveníProměnné.

Globální proměnná se může skládat z jednoduché proměnné nebo z JSON objektu.

Jednoduchá proměnná.
Jednoduchá proměnná
JSON objekt.
JSON objekt

Nastavte si tímto způsobem opakující se bloky, jako je záhlaví, zápatí, kontaktní údaje, název produktu aj. Pokud budete potřebovat některý z těchto údajů v budoucnu změnit, veškeré úpravy provedete z jednoho místa (Nastavení – Proměnné). Změny se automaticky promítnou napříč všemi vašimi šablonami.

Šablonové bloky

Šablonové bloky fungují na podobném principu jako Globální proměnné, jen s tím rozdílem, že si jednotlivé opakující se bloky graficky sestavíte v editoru. Celé nastavení řešíte ve svém účtu v sekci NastaveníŠablonové bloky. Šablonové bloky můžete kombinovat i s globálními proměnnými.  

Předpřipravené šablonové bloky, jako je například záhlaví, zápatí nebo produktové bloky, následně najdete v editoru šablon v části Uložené. Do těla e-mailu je jednoduše dostanete přetažením. Stejně, jako u globálních proměnných, pokud v budoucnu budete řešit jakékoliv úpravy, veškeré aktualizace provedete z jednoho místa (Nastavení – Šablonové bloky). Změny se vám opět automaticky promítnou do všech vašich šablon.

Předdefinované šablonové bloky.
Šablonové bloky

Zajímá vás, co všechno ještě Boldem umí? Přečtěte si další informace o tom, jak využít automatizovaný marketing ve firmách s Boldem.

Mohlo by vás zajímat:

Klára Messerschmidtová Autor: Klára Messerschmidtová
Publikováno: 7. listopadu 2022

Jste připraveni?

Je to snadné. Začít můžete rovnou.

Vyzkoušejte Boldem

 • Tým sjíždí řeku během raftingu
 • Muž přemýšlí v kanceláři
 • Automechanici
 • Farmář drží dýně
 • Lidé, kteří se účastní konference
 • Portrét mladé ženy
 • Rodina v poli
 • Žena se usmívá před notebookem
 • Lidé chatují na obchodní schůzce
 • Prodavačka v obchodě s oblečením
 • Zubařka a její pacientka
Novinky-z-aplikace-Boldem

12. června 2024

Novinky z aplikace Boldem

Naši vývojáři jedou na plný plyn. Dali jsme pro vás dohromady všechny novinky, které teď v aplikaci Boldem můžete využívat.

Příklady scénářů pro využití vlastních událostí v Boldem

21. března 2024

Vlastní události: Využívejte data naplno

Teorii vlastních událostí už známe. Dokonce si i dokážeme představit, jak celý proces funguje. Jaké scénáře ale s nimi tvořit? Pojďme se podívat na několik příkladů z různých odvětví.

Grafické znázornění příkladu automatizace na základě vlastních událostí a jejich výhod

5. března 2024

Spouštíme vlastní události Boldem

Data nad zlato. Proto jsme v Boldem spustili vlastní události, které vám výrazně usnadní personalizovanou a cílenou komunikaci se zákazníky.